Fot. Ł. Zakrzewski Fot. B. Fryszkowski Fot. E. Piestrzeniewicz Fot. E. Piestrzeniewicz fot. Michał Bachański

Warto poczytać

gap year

25-04-14
gap year

Na całym świecie coraz większą popularność zdobywa idea gap year – roku przerwy przed lub po studiach – najczęściej połączona z podróżowaniem. W Polsce niewielu studentów decyduje się na tak radykalny krok. Jednak może być on niesamowitą szansą oraz ważnym punktem w CV.

Czytaj więcej...
Siedem oznak świadczących o tym, że być może zostaniesz niedługo zwolniony

Zasłyszane na biurowym korytarzu: zwolnienia nadciągają. A może jednak tylko się przesłyszałeś? Może zaczynasz panikować, bo zdałeś sobie sprawę, że w tym kwartale nie wyrobiłeś się ze wszystkim, a Twoja efektywność wyraźnie spadła?

Czytaj więcej...
Sukces to balans między życiem zawodowym a osobistym

Zaburzenie granic między pracą a czasem prywatnym prowadzi do przemęczenia, kłopotów zdrowotnych i rodzinnych, a także wypalenia zawodowego. Odnalezienie równowagi pomiędzy obiema sferami jest wbrew pozorom niezwykle skomplikowane.

Czytaj więcej...
Biurko, krzesło, komputer i nie tylko - jak oswoić swoje stanowisko pracy?

W pracy spędzamy dużą część naszego życia. Nie bez powodu miejsce pracy nazywane jest naszym drugim domem.

Czytaj więcej...
Człowiek-orkiestra - jakie umiejętności warto posiadać bez względu na zawód?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, które z Twoich umiejętności są uniwersalne i dotychczas przydawały Ci się w każdej pracy? A może warto zdobyć nowe?

Czytaj więcej...
„Sunday Night blues”

„Sunday Night blues” to stres i podenerwowanie odczuwane w niedzielny wieczór z powodu poniedziałkowego powrotu do pracy.

Czytaj więcej...
Milczenie jest złotem - tematy tabu w pracy

W pracy spędzamy przeciętnie czterdzieści godzin tygodniowo, nic więc dziwnego, że potrzebujemy kontaktu ze współpracownikami i rozmawiamy z nimi na różne tematy. Warto jednak być bardzo ostrożnym nawet podczas pozornie niezobowiązującej rozmowy.

Czytaj więcej...
Ponad połowa pracodawców poszukuje specjalistów IT.

Branża IT niezmiennie króluje pod względem liczby ogłoszeń o pracę. Drugi w kolejności był sektor sprzedaży, a podium zamykały ex aequo – ogłoszenia dotyczące zawodów technicznych oraz z kategorii finanse i bankowość.

Czytaj więcej...
Szukanie pracy jak randkowanie

Ubieganie się o pracę jest jak randkowanie: najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie, a między okazywaniem zainteresowania a desperacją jest cienka linia. Ponadto, kontakty z pracodawcami to istne pole minowe – bardzo łatwo popełnić błąd, który eliminuje kandydata z dalszych etapów rekrutacji.

Czytaj więcej...
Jak ubierać się na rozmowę kwalifikacyjną i do pracy?

Na to, jak ubiera się mężczyzna, zwracają uwagę nie tylko kobiety, ale także potencjalni pracodawcy i współpracownicy. Co powinieneś mieć w szafie, a czego musisz unikać, aby dobrze wyglądać w sytuacjach biznesowych?

Czytaj więcej...

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Dane techniczne zawarte na stronie www.biurokarier.am.szczecin.pl mają wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: