Fot. Ł. Zakrzewski Fot. B. Fryszkowski Fot. E. Piestrzeniewicz Fot. E. Piestrzeniewicz fot. Michał Bachański

Warto poczytać

Gdzie najlepiej zamieszkać podczas studiów?

Według przeprowadzonej sondy przez Biuro Karier AM najlepszym miejscem do zamieszkania podczas studiów jest stancja. A jakie zdanie na ten temat mają studenci w Polsce?

Czytaj więcej...
Pierwsza praca krok po kroku

Rynek pracy oferuje wiele możliwości. Osoby, które dopiero na niego wkraczają, zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Jednak tylko od nich zależy czy umiejętnie wykorzystają swoją szansę. Po pierwsze, kluczowa jest decyzja o wyborze drogi zawodowej, która uwzględnia zainteresowania i umiejętności.

Czytaj więcej...

gap year

25-04-14
gap year

Na całym świecie coraz większą popularność zdobywa idea gap year – roku przerwy przed lub po studiach – najczęściej połączona z podróżowaniem. W Polsce niewielu studentów decyduje się na tak radykalny krok. Jednak może być on niesamowitą szansą oraz ważnym punktem w CV.

Czytaj więcej...
Siedem oznak świadczących o tym, że być może zostaniesz niedługo zwolniony

Zasłyszane na biurowym korytarzu: zwolnienia nadciągają. A może jednak tylko się przesłyszałeś? Może zaczynasz panikować, bo zdałeś sobie sprawę, że w tym kwartale nie wyrobiłeś się ze wszystkim, a Twoja efektywność wyraźnie spadła?

Czytaj więcej...
Sukces to balans między życiem zawodowym a osobistym

Zaburzenie granic między pracą a czasem prywatnym prowadzi do przemęczenia, kłopotów zdrowotnych i rodzinnych, a także wypalenia zawodowego. Odnalezienie równowagi pomiędzy obiema sferami jest wbrew pozorom niezwykle skomplikowane.

Czytaj więcej...
Biurko, krzesło, komputer i nie tylko - jak oswoić swoje stanowisko pracy?

W pracy spędzamy dużą część naszego życia. Nie bez powodu miejsce pracy nazywane jest naszym drugim domem.

Czytaj więcej...
Człowiek-orkiestra - jakie umiejętności warto posiadać bez względu na zawód?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, które z Twoich umiejętności są uniwersalne i dotychczas przydawały Ci się w każdej pracy? A może warto zdobyć nowe?

Czytaj więcej...
„Sunday Night blues”

„Sunday Night blues” to stres i podenerwowanie odczuwane w niedzielny wieczór z powodu poniedziałkowego powrotu do pracy.

Czytaj więcej...
Milczenie jest złotem - tematy tabu w pracy

W pracy spędzamy przeciętnie czterdzieści godzin tygodniowo, nic więc dziwnego, że potrzebujemy kontaktu ze współpracownikami i rozmawiamy z nimi na różne tematy. Warto jednak być bardzo ostrożnym nawet podczas pozornie niezobowiązującej rozmowy.

Czytaj więcej...
Ponad połowa pracodawców poszukuje specjalistów IT.

Branża IT niezmiennie króluje pod względem liczby ogłoszeń o pracę. Drugi w kolejności był sektor sprzedaży, a podium zamykały ex aequo – ogłoszenia dotyczące zawodów technicznych oraz z kategorii finanse i bankowość.

Czytaj więcej...

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Dane techniczne zawarte na stronie www.biurokarier.am.szczecin.pl mają wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: