Fot. Ł. Zakrzewski Fot. B. Fryszkowski Fot. E. Piestrzeniewicz Fot. E. Piestrzeniewicz fot. Michał Bachański

Warto poczytać

Polacy nie gęsi, ale język angielski znają

Wedle najnowszego raportu English Proficiency Index 2014 Polacy są jednym z najlepiej mówiących po angielsku narodów na świecie.

Czytaj więcej...
Kilka kroków do międzynarodowej kariery

Marzysz o pracy w międzynarodowej korporacji za granicą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj wskazówki eksperta monsterpolska.pl, a uda Ci się spełnić marzenie o globalnej karierze.

Czytaj więcej...
Dekalog świeżego studenta

Stwórz własne priorytety i postępuj na studiach zgodnie z własnymi wartościami oraz dostosuj się do zasad, które obowiązują w danym miejscu.

Czytaj więcej...
"Instrukcja obsługi szefa"

Szef to też człowiek, ale do dobrych kontaktów z nim warto przywiązać szczególną uwagę. Mogą się okazać kluczem do sukcesu zawodowego lub znacząco utrudnić funkcjonowanie w firmie. Zadbanie o nie powinno być jednym z naszych priorytetów.

Czytaj więcej...
Przygotuj się na wakacje! - poradnik

Lato to okres odpoczynku i częstych podróży, jednak niesie ze sobą również wiele zagrożeń dla naszego zdrowia. Na co warto zwrócić uwagę wyjeżdżając, żeby nasz urlop nie zakończył się wizytą w szpitalu?

Czytaj więcej...
Gdzie najlepiej zamieszkać podczas studiów?

Według przeprowadzonej sondy przez Biuro Karier AM najlepszym miejscem do zamieszkania podczas studiów jest stancja. A jakie zdanie na ten temat mają studenci w Polsce?

Czytaj więcej...
Pierwsza praca krok po kroku

Rynek pracy oferuje wiele możliwości. Osoby, które dopiero na niego wkraczają, zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Jednak tylko od nich zależy czy umiejętnie wykorzystają swoją szansę. Po pierwsze, kluczowa jest decyzja o wyborze drogi zawodowej, która uwzględnia zainteresowania i umiejętności.

Czytaj więcej...

gap year

25-04-14
gap year

Na całym świecie coraz większą popularność zdobywa idea gap year – roku przerwy przed lub po studiach – najczęściej połączona z podróżowaniem. W Polsce niewielu studentów decyduje się na tak radykalny krok. Jednak może być on niesamowitą szansą oraz ważnym punktem w CV.

Czytaj więcej...
Siedem oznak świadczących o tym, że być może zostaniesz niedługo zwolniony

Zasłyszane na biurowym korytarzu: zwolnienia nadciągają. A może jednak tylko się przesłyszałeś? Może zaczynasz panikować, bo zdałeś sobie sprawę, że w tym kwartale nie wyrobiłeś się ze wszystkim, a Twoja efektywność wyraźnie spadła?

Czytaj więcej...
Sukces to balans między życiem zawodowym a osobistym

Zaburzenie granic między pracą a czasem prywatnym prowadzi do przemęczenia, kłopotów zdrowotnych i rodzinnych, a także wypalenia zawodowego. Odnalezienie równowagi pomiędzy obiema sferami jest wbrew pozorom niezwykle skomplikowane.

Czytaj więcej...

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Dane techniczne zawarte na stronie www.biurokarier.am.szczecin.pl mają wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: