Zdjęcia do CV

Data aktualności: 31-01-2020

Zdjęcia do CV

Generator zdjęć do CV umożliwia bezpłatne i łatwe wykonanie zdjęcia do CV. Wjdź na stronę https://passport-photo.online/pl wybierz "Zdjęcie do CV" i wykonaj samodzielnie fotografię przy pomocy telefonu. Aplikacja wykadruje twarz i wybieli tło za Ciebie. Profesjonalne zdjęcie do CV, które wykonasz samodzielnie!

Czy zdjęcie do CV jest konieczne?

Nie od dziś wiadomo, że zdjęcie dołączane do CV jest jednym z kluczowych elementów tego dokumnetu. Nie jest oczywiście obowiązkiem, aby takie zdjęcie załączyć, natomiast zwyczajowo zdjęcie takie dodaje się.

Załączenie zdjęcia do CV istotnie może zwiększyć nasze szanse w procesie rekrutacji. Część pracodwaców w sytuacji gdy planuje zatrudnienie pracownika na dane stanowisko musi w jakiś sposób dokonać selekcji przesłanych zgłoszeń. W środowisku HR znana jest anegdota o pracodawcy, który połowe CV od razu odrzucał (darł) bez czytania. Zdziwionemu takim postępowaniem specjaliście od zasobów ludzkich, który stwierdził, że pracodawcal osowo odrzucając kandydatów mógł stracić potencjalnie świetnego pracownika, ze świetnymi kwalifikacjami etc. Szef odpowiedział, że nie chce pracować z tymi, którzy nie mają szczęścia (czyli, że znależli się na kupce z CV do podarcia). Warto zatem zrobić co możemy, aby nasze CV nie trafiło, z błahego na pierwszy rzut powodu tj. braku zdjęcia, na stos CV do podarcia. Chodzi o to, że na atrakcyjne stanowisko zgłasza się wielu kandydatów i żeby zaosczędzić czas na przeglądanie wszystkich aplikacji pracodawcy wprowadzają pewne "filtry odswiewające", często takim filtrem jest brak zdjęcia.

Część Pracodawców razu odrzuca CV, które nie posiadają fotografii. Tak jak wspominaliśmy na początku - załączenie zdjęcia jest nieobowiązkowe - pomimo tego, jednak warto je załączyć. Choć takie podejście pracodawców może wydawać się niezrozumiałe to rzeczywiście pomaga wykonać tzw. pierwsze sito. Poza tym na zdjęciu widać naszą twarz, jej wyraz, wygląd, a niektórzy twierdzą że ze zdjęcia można wyczytać cechy charakteru. Dlatego po pierwsze warto załączyć zdjęcia, a po drugie warto dobrze się na nim zaprezentować!

Jakie powinno być zdjęcie do CV?

Zdjęcie do CV powinno być ostre i wykonane w dobrej jakości. Dobór tła zdjęcia może być różny, natomiast najczęściej spotykanym wyborem, szczególnie na początku kariery jest tło jednolicie białe (jak w przypadku zdjęcia do dowodu), gdyż jest ono najmniej kontrowersyjne i najbardziej neturalne.

Powrót

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Dane techniczne zawarte na stronie www.biurokarier.am.szczecin.pl mają wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: