Program stypendialny i mentoringowy dla studentek

Data aktualności: 27-04-2018

Program stypendialny i mentoringowy dla studentek

IT for SHE, to bezprecedensowy program, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

Głównymi elementami programu są:

• Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce
• Program Wolontariatu, w ramach którego studentki w lato pojadą do małych miejscowości, wsi i miasteczek, aby uczyć dzieciaki podstaw programowania
• największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp
• Women in Tech Summit 2018 największe w Europie spotkanie dla kobiet, na różnych etapach kariery, działających w obszarach nowych technologii i IT oraz studentek kierunków informatycznych i technicznych.

Nabór do Programu Mentoringowego trwa do 21 maja br.

Do udziału w nim zapraszamy studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów informatycznych uniwersytetów. Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie: www.itforshe.pl. W ramach programu dziewczyny rozwiną różnorodne umiejętności z zakresu: programowania, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej, czy też przywództwa. Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami z najlepszych firm IT.

Program stypendialny "Nowe Technologie dla Dziewczyn" - Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie. https://www.stypendiadladziewczyn.pl/

Zachęcamy do wcześniejszego składania aplikacji. Jeśli dziewczyny złożą wniosek do 30 kwietnia br. - sprawdzimy wniosek pod względem formalnym i zakwalifikujemy do oceny merytorycznej.

Rekrutacja trwa do 15 czerwca.