Fot. Ł. Zakrzewski Fot. B. Fryszkowski Fot. E. Piestrzeniewicz Fot. E. Piestrzeniewicz fot. Michał Bachański

Studenci-innowatorzy do boju!

Data aktualności: 02-03-2018

Wystartowała piąta edycja konkursu Valeo Innovation Challenge. Studenci mają szanse zaprezentować swoje projekty samochodów przyszłości i zdobyć fundusze na założenie własnych start-upów. Pula nagród wynosi aż 200 tys. euro.

W pierwszym etapie konkursu studenckie zespoły będą musiały stworzyć projekt oraz opisać model biznesowy swojego start-upu. Jury złożone z ekspertów i przedstawicieli firmy Vaelo spośród wszystkich pomysłów wybierze dziewięć najlepszych. Drużyny, które znajdą się w finale będą miały kilka miesięcy na dopracowanie swoich koncepcji pod okiem profesjonalistów. Prezentacje prototypów odbędą się jesienią. Nagrodą główną podzielą się trzy zespoły, które najlepiej wypadną przed komisją złożoną z inżynierów i motoryzacyjnych ekspertów.

Valeo zachęca uczestników do zgłaszania nowych rozwiązań w trzech kategoriach: elektryzacja układów napędowych, autonomiczne pojazdy oraz mobilność cyfrowa.

W konkursie udział brać mogą zespoły liczące od 2 do 5 członków. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 marca 2018.

W poprzedniej edycji konkursu udział wzięło ponad 1600 zespołów z 80 krajów a wśród zwycięzców znaleźli się studenci z Polski. 

Więcej informacji

Źródło: http://europedirect-szczecin.eu

 

Powrót

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Dane techniczne zawarte na stronie www.biurokarier.am.szczecin.pl mają wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: