Fot. Ł. Zakrzewski Fot. B. Fryszkowski Fot. E. Piestrzeniewicz Fot. E. Piestrzeniewicz fot. Michał Bachański

Konkurs Valeo Innovation Challenge

Data aktualności: 09-01-2018

Zapraszamy wszystkich studentów do udziału w V edycji Konkursu Valeo Innovation Challenge! Tym razem Valeo zachęca studentów z całego świata nie tylko do innowacji, ale także do rozwijania swojej przedsiębiorczości poprzez zaoferowanie zwycięzcom szansy na stworzenie własnego startupu.

Studenci mogą zaprezentować nowe rozwiązania w obszarach „innowacja technologiczna" lub „nowe wykorzystanie samochodów" w jednej z trzech kategorii:
• pojazdy elektryczne,
• pojazdy autonomiczne,
• mobilność cyfrowa.

 

Etapy Konkursu

• Faza I „Rejestracja Projektów"- projekty można zgłaszać do 30.03.2018
za pośrednictwem strony Valeo Innovation Challenge 2018. Projekty mogą być zgłaszane przez zespoły składające się z 2 - 5 członków.
• Faza II „Ocena Projektów" - od 02.04 - 15.06.2018 Organizator wyłoni
9 najlepszych projektów, które wejdą do finału. Wyniki zostaną ogłoszone bezpośrednio na stronie Konkursu.
• Faza III „Rozwój projektów" - od 16.06 - 28.09.2018 dziewięć finałowych zespołów zostanie poproszonych o dopracowanie swojego projektu
w zakresie:
- Zidentyfikowanego problemu,
- Proponowanego rozwiązania,
- Badań rynku,
- Wpływu na społeczeństwo,
- Modelu biznesowego.

• Faza IV - 12.10.2018 - prezentacja projektów przed jury Konkursu
w Paryżu oraz ogłoszenie zwycięzców.

Więcej informacji dotyczących reguł Konkursu oraz formy zgłoszenia projektu można znaleźć bezpośrednio na stronie: Valeo Innovation Challenge 2018

Nagroda główna
to €200 000!

Kwota nagrody zostanie podzielona pomiędzy 3 zwycięskie zespoły z przeznaczeniem na stworzenie startupu w ciągu 6 miesięcy od ogłoszenia wyników.

Kryteria brane pod uwagę przy ocenie projektu:

• Odważna, innowacyjna i oryginalna idea projektu,
• Wyzwania i znaczenie przedstawionego problemu, w jaki sposób uwzględniono oczekiwania producentów samochodów, użytkowników końcowych i społeczeństwa,
• Jakość projektu:
- Wykonalność projektu,
- Strukturalny model biznesowy.

Finalistami tegorocznej IV edycji Konkursu zostały aż 2 zespoły z Polski! Zwycięzcą w kategorii „Nowy sposób wykorzystania samochodów" został zespół „FUTUCITY" z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, który otrzymał nagrodę w wysokości 100 000 euro. Zespół przygotował projekt pojazdu, który w dzień służy do transportu przesyłek przy pomocy dronów, natomiast w nocy pojazd zamienia się w kapsułę do spania "on-demand". Zespół „SPIMP" z Politechniki Warszawskiej zajął II miejsce w kategorii „Innowacja technologiczna" i otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 euro. Studenci przygotowali projekt detektora, który ma wykrywać lód na jezdni, niezależnie od jego grubości i rodzaju nawierzchni.

Zapraszamy wszystkich kreatywnych, ambitnych i przedsiębiorczych studentów do udziału w Konkursie.

Zostań twórcą samochodu przyszłości i miej swój wpływ na motoryzację jutra!

Powrót

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Dane techniczne zawarte na stronie www.biurokarier.am.szczecin.pl mają wyłacznie informacyjny charakter i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: