1st ERASMUS+ International Staff Training Week

Data aktualności: 25-05-2016

1st ERASMUS+ International Staff Training Week

Współpraca międzynarodowa prowadzona jest w Akademii Morskiej w Szczecinie od wielu lat. Szczególną rolę w pracach odgrywają programy europejskie. Dlatego też, Biuro Karier AM wraz z Działem Spraw Morskich i Praktyk po raz pierwszy zorganizowało ERASMUS+: Staff Mobility, INTERNATIONAL STAFF TRAINING WEEK, organizowany w ramach Międzynarodowego Programu Erasmus+.

1st ERASMUS+ International Staff Training Week odbył się w dn. 16 – 20 maja 2016 r.
Tematem przewodnim spotkania było: „Zatrudnienie. Wspieranie zatrudnialności studentów i absolwentów – najlepsze praktyki" ("Employment. Supporting Students and Graduates Employability – international best practices").

Uczestnikami międzynarodowego spotkania byli przedstawiciele Uczelni Wyższych z Litwy, Łotwy, Turcji oraz Gruzji. Reprezentowali różne jednostki administracyjne swoich Uczelni. Połączyła ich chęć podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz potrzeba poznania rozwiązań organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem analogicznych stanowisk pracy.

Podczas szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się nie tylko z najlepszymi praktykami stosowanymi w celu zwiększenia zatrudnialności wśród studentów oraz absolwentów uczelni technicznych, ale i także poznać kulturę Polską.

W ramach treningu uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji m.in. p. Ewy Małeckiej – doradcy zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy, p. Marty Spychalskiej z agencji rekrutacyjnej LSJ HR Group, p. Marzeny Zasińskiej-Igły z Klastra ICT Pomorze Zachodnie oraz z p. Magdaleny Krawczak z Technoparku Pomerania.

Goście zostali zaznajomieni z funkcjonowaniem Akademii Morskiej, systemami kształcenia oraz infrastrukturą uczelni. W ramach szkolenia brali udział w panelach dyskusyjnych oraz wizytach studyjnych. Podczas zajęć outdoorowych zapoznali się z elementami edukacji nieformalnej kształtującej umiejętności miękkie. Nie zabrakło również czasu na poznanie najciekawszych miejsc Szczecina.

Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom za chęć podzielenia się z nami i naszymi gośćmi doświadczeniem i dobrymi praktykami. Liczymy na to, że nowe kontakty zaowocują możliwością współpracy z kolejnymi ośrodkami akademickimi.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć >>>