ERASMUS z Akademią Morską w Szczecinie!

Data aktualności: 22-01-2014

ERASMUS z Akademią Morską w Szczecinie!

Chcesz przeżyć przygodę życia? Spędzić semestr w miejscu, które za zawsze zostanie w Twojej pamięci? Poznać wspaniałych ludzi z różnych krajów?

Od Ciebie zależy jaki będzie następny rok!

Ofertę anglojęzyczną zapewniają uniwersytety z: Bułgarii, Chorwacji, Finlandii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Słowenii i Turcji.

Wyjazd w ramach programu ERASMUS to nie tylko nauka, ale również możliwość:

- poznania innej kultury

- nawiązania nowych znajomości

- podniesienia umiejętności posługiwania się językiem obcym

- zdobycia bezcennego doświadczenia

W dniu 01.01.2014 rozpoczęła się nowa odsłona programu Erasmus (Erasmus+) – oznacza to iż już w roku akademickim 2014/15 studenci będą wyjeżdżać na nowych zasadach. Na czym polegają te nowe zasady?

Po pierwsze stypendyści mogą liczyć na wyższe stypendia i na ujednolicenie stawek. Wszyscy studenci będą otrzymywać stałą stawkę miesięczną (zależnie od kraju od 300 do 500 EUR) a dodatkowo studenci ze stypendium socjalnym mogą liczyć na dodatkowe dofinansowanie w wysokości 200 EURO miesięcznie.

Co jeszcze nowego? Po raz pierwszy student będzie mógł wyjechać na studia w ramach programu Erasmus+ więcej niż jeden raz (może wyjechać na maksymalnie 12 miesięcy na studia i 12 miesięcy na praktyki na każdym poziomie studiów). Po raz pierwszy także z praktyk Erasmusa będą mogli skorzystać absolwenci - student na ostatnim roku może się starać o praktykę w ramach programu Erasmus+ w okresie już po ich ukończeniu (praktyka musi się jednak zakończyć maksymalnie najpóźniej 12 miesięcy po ukończeniu studiów).

Aby wyjechać w ramach Erasmusa+, należy:

- być studentem AM (w trybie dziennym, zaocznym, indywidualnym)

- być zarejestrowanym na studiach prowadzących do uzyskania stopnia/dyplomu (licencjata, inżyniera, magistra lub doktora);

- mieć ukończony pierwszy rok studiów pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich);

- spełnić uczelniane kryteria kwalifikacyjne tj. potwierdzić swoją znajomość języka w jakim prowadzone będą wykłady na uczelni docelowej (egzamin uczelniany lub certyfikat językowy) oraz wykazać się dobrymi wynikami w nauce;

- w przypadku planowanego wyjazdu w ciągu ostatniego roku studiów (ostatnie 2 semestry studiów) przedstawić pozytywną opinię promotora co do możliwości wyjazdu;

- w przypadku wyjazdów na praktykę spełnić warunki stawiane przez przedsiębiorstwo lub instytucję przyjmującą.

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem, zgłoś się do uczelnianego koordynatora programu ERASMUS:

Ewa Cerebież-Tarabicka
T: 91-48-09-345